esmaspäev, 4. november 2013

Kultuurisündmuste toetus turismimeetmest

Kultuuriministeeriumi kantsler saatis oma MKMi kolleegile reedel, 01.11.2013 kirja, milles võtab teemaks "Kultuuri- ja spordisündmused 2014-2020 turismimeetmetes". Algava perioodi turismimeetmest võiks Paavo Nõgese hinnangul toetada kultuuri- ja spordisündmusi nii kinnitatud nimekirjade kui ka avatud taotlusvoorude kaudu.

Kinnitatud nimekirja osas on Kultuuriministeeriumi ettepanekud:
- regulaarsetest kultuurisündmustest: Saaremaa Ooperipäevad, Tallinn Music Week, Pimedate Ööde Filmifestival, Jazzkaar, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Pärnu Suvefestival.
- ühekordsetest kultuurisündmustest: Arvo Pärdi/Robert Wilsoni muusikaprojekt 2015. aastal ja  EV100 raames korraldatav rahvusvaheline kaasaegse kunsti festival Eestis 2018. aastal.

- tiitlivõistlustest: kergejõustiku võistkondlik EM 2014. aastal ja U23 EM 2015. aastal, maantee jalgrattasõidu EM 2015. aastal, laskesuusatamise EM 2015. aastal ning laskmise EM 2016. aastal.
- Liikumisharrastuse suursündmustest: Tartu Neliküritus, Tallinna jooksumaraton ning suured Eesti mainet kujundavad rahvusvahelised võistlused ja maailmakarikaetapid (näiteks autoralli, triatlon, ratsutamine, vehklemine, murdmaa- ja laskesuusatamine).

Samuti peaks ministeeriumi hinnangul panustama turismimeetmetest välismaal toimuvate kultuurisündmuste täiendavasse turundustegevusse; taotlemisel on ka mitu suurt tiitlivõistlust, mille toetamiseks võiks jätta reservi.  

Avatud taotlusvoorude puhul tuleks KuM seisukohalt lähtuda senistest rahvusvaheliste ürituste korraldamise toetusmeetme kriteeriumidest, mille kohaselt peaksid valitud sündmused olema külastajatele atraktiivsed, pakkuma osaluselamust ning omama külastaja silmis unikaalsust, mis tekitaks motivatsiooni just Eestisse reisimiseks. Ent kriteeriumina ei peaks kasutama väliskülastajate osakaalu kõikidest külastajatest (hetkel vähemalt 25%) ning sündmusega kaasneva minimaalse väliskülastajate ööbimiste koguarv majutusettevõtetes võiks olla mitte 2000 (nagu on seni), vaid min 1000 sündmuse või festivali kohta. See võtaks arvesse kultuurisündmuste eripära ja looks võimalusi turismi arendamiseks ennekõike väljaspool Tallinna. Samuti tehakse ettepanek lisada abikõlblike kulude hulka transpordikulude kompenseerimine kui sündmusekorraldajatele oluline kuluartikkel.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar