Kui 30 aastat tagasi defineeriti disaini tööstuskunstina, siis nüüd pole see kahtlemata enam nii. Ka autoriteetne allikas, Eesti keele seletav sõnaraamat defineerib: disain
on teaduse, kunsti ja tehnoloogia sünteesil põhinev igakülgne
sihikindel keskkonna kujundamine.
Niisiis pole ootamatu, et disainida saab ka riigiasutuste avalikke teenuseid - Sotsiaalkindlustusameti ööpäevaringset erihooldusteenust, ettevõtete statistilise info esitamist Statistikaametile ja elaniku õige elukoha registreerimist.
Ning seda, et disain taotleb järjest enam mitte lihtsalt ilu ja esteetikat, vaid ka käepärasust ja praktilisust, kajastab Cannes'is välja antud Disainilõvide auhindade valik. Ning kui Tartu LMK korraldab Disaininädala, võivad sealt värskeid ideid leida ka seni disainikauged töösturid.
Selgema segmenteerimise huvides suunab EAS disainiprojektid eelkõige disaininõustamise meetmesse, senisesse innovatsiooniosaku meetmesse (mille abikõlbulikest tegevuste seas vastavalt MKM määrusele on ka disainiga seonduv) jääb otseselt sisse vaid tööstusdisain (kuid kindlasti mitte nt kodulehekülgede kujundamine vms).